Say hello to the world

Projekt "Say hello to the world" međunarodni je projekt unutar kojeg se djeca u vrtićima i školama međusobno povezuju preko video mreže. Na taj način djeca imaju priliku vidjeti se uživo, komunicirati, naučiti strane riječi. Veliki naglasak stavljen je na upoznavanje različitih kultura, običaja, načina života. Djeca mogu jedna drugima pokazati kako se igraju, kakve pjesme pjevaju, u kakvom okruženju žive, kakvu hranu jedu, kakav jezik govore.

Ciljevi projekta su:

• međunarodno sudjelovanje

• upoznavanje svojeg okruženja, ali i okruženja u drugim dijelovima svijeta

• mogućnost upoznavanja s raznim kulturama i tradicijama

• razvijanje  kreativnosti,  stvaralaštva,  ali i  korištenje  stečenog znanja iz različitih područja razvoja
• povezivanje djece iz različitih država i stvaranje novih prijateljstava

• učenje stranih riječi i jezika, ali i predstavljanje svog jezika

• spoznaja i učenje sigurnog korištenja računala

U pedagoškoj godini 2018./19. projekt se provodio u odgojnoj skupini "Fish". Partneri našeg vrtića bila su djeca i odgojitelji iz vrtića "Kregždute" (Lastavica) koji se nalazi u gradu Kybartay u Litvi.

Kontinuirano tijekom pedagoške godine s našim je partnerima skupina "Fish" komunicirala putem videopoziva.
Sadržaji videopoziva unaprijed su definirani programom "Pet prstiju":

• prvo javljanje: To sam ja (mali prst)

• drugo javljanje: Ja i moja obitelj (prstenjak)

• treće javljanje: Ja i moj vrtić (srednji prst)

• četvrto javljanje: Ja i moje mjesto (kažiprst)

• peto javljanje: Ja i moja država (palac)

• šesto javljanje: Zaključak (dlan)

Nakon provedenih aktivnosti u skupini vezanih za pojedinu temu, slijedilo je njeno predstavljanje djeci vrtića s kojim se surađuje u Projektu putem video mreže.

Sudjelovanjem u ovom projektu naš je vrtić stekao međunarodni status Tolerantnog vrtića na što smo izrazito ponosni.

Zadovoljni uspjehom, s projektom "Say hello to the world" kontinuirano nastavljamo i dalje:

• pedagoška godina 2019./2020. - sudjeluje skupina Teddy bears s partnerima iz Poljske
  • pedagoška godina 2020./2021. - sudjeluje skupina Bunnies s partnerima iz Preloga
  • pedagoška godina 2021./2022. - sudjeluje skupina Patkice s partnerima iz Slovenije
  • pedagoška godina 2022./2023. - sudjeluje skupina Bubamare  s partnerima iz Crne Gore
  • pedagoška godina 2023./2024. - sudjeluje skupina Ježići s partnerima iz Indije

© 2024 Vrtić Mali princ. Sva prava pridržana.