Prvo nacionalno istraživanje prehrambenih navika dojenčadi i djece

Dragi roditelji,

pozivamo Vas da budete dio prvog Nacionalnog istraživanja prehrambenih navika dojenčadi i male djece koje provodi Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu.

Istraživanje se provodi na reprezentativnom uzorku djece od 3 mjeseca do 9 godina, na području cijele Republike Hrvatske. Vaše sudjelovanje ključan je čimbenik uspješnog provođenja ovog istraživanja.

Glavni cilj prikupljanja ovakvih podataka je unaprjeđenje zdravlja djece. Podaci o prehrani djece su od izuzetne važnosti i stoga želimo javnozdravstvene akcije i smjernice o pravilnoj prehrani usmjeriti direktno ka rješavanju rizičnih prehrambenih ponašanja koja postoje u našem društvu.

Vaše je sudjelovanje dragovoljno i možete odustati u bilo koje vrijeme.
Po završetku istraživanja, očekuje Vas simboličan poklon kao zahvala za Vaš trud: izračun nutritivnih vrijednosti dnevnika prehrane Vašeg djeteta, kao i brošura savjeta za pravilnu prehranu djece.
Na taj način ćete dobiti konkretan uvid kako se hrani Vaše dijete i koliko je njegov prehrambeni unos u skladu s preporukama prema dobi i spolu.