Suradnja s Udrugom Djeca susreću umjetnost

Filmska pismenost postala je nezaobilazni atribut suvremenog odgoja i obrazovanja. Upravo razvojem filmske pismenosti od najranijih dana osposobljavamo naše digitalne urođenike da razumiju svijet filma što je nužni preduvjet za razvoj i ostalih elemenata medijske pismenosti. Filmskim opismenjavanjem djeca se osposobljavaju za kritičko snalaženje u mnoštvu medijskih sadržaja, kao i za razlikovanje i razumijevanje estetskih i etičkih vrijednosti sadržaja — ne samo u filmu, već i u ostalim srodnim medijima. Sedmi kontinent predškolcima nudi cjelovit i metodički usustavljen program koji na prikladan način omogućuje kvalitetno filmsko opismenjavanje djece. Program nudi niz radionica kojima se djecu postupno uvodi u svijet filma.

Jedna takva radionica održala se u odgojnoj skupini Medvjedići na objektu Kozjak. Radionicu smo započeli gledanjem animiranog filma Ježeva kućica. Nakon prikazivanja filmskog naslova voditeljica radionice, gđa Jana Šivak, uvela nas je u analizu i promišljanje o odgledanom sadržaju kako bismo ga mogli koristiti kao predložak za daljnje istraživanje i dublje razumijevanje filmskih sadržaja.

Od srca zahvaljujemo gospođi Jani na ugodno provedenom jutru u našem vrtićkom kinu!

© 2021 Vrtić Mali princ. Sva prava pridržana.