Projekt „Volonter u vrtiću“

Dječji vrtić „Mali princ“ uključio se početkom 2014. godine u projekt  „Volonter u vrtiću“. Projekt je iniciran u suradnji s Gradskim uredom za kulturu, obrazovanje i sport i Volonterskim centrom Zagreb. Ideja projekta je uključivanje volontera prijavljenih u Volonterskom centru Zagreb u odgojne skupine vrtića gdje se nalaze djeca s posebnim potrebama.
Dosadašnje iskustvo pokazalo se vrlo uspješnim. Svake godine javlja nam se određeni broj mladih ljudi koji žele pomoći i korisno uložiti dio svog slobodnog vremena. Tijekom godina  uspješno uključujemo pet do šest volontera u naše odgojne skupine. Djeca i odgajatelji s veseljem ih prihvaćaju,  a oni uživaju u ovom zanimljivom iskustvu.
2001. godine stručni tim DV“Mali princ“ prenio je svoja iskustva ostalim vrtićima grada Zagreba na informacijsko-edukacijskom sastanku u Dječjem vrtiću "Šegrt Hlapić", a naša logopedinja koordinatorica je projekta na razini grada Zagreba.