Projekt "Veliki lov na biljke"

Ove pedagoške godine, u okviru Međunarodnog programa Eko-škole, uključili smo se u Veliki lov na biljke - edukativni projekt Eko-škola i Toyote.
Organizatori projekta su Zaklada za odgoj i obrazovanje za okoliš i Toyota Motor Europe, zajedno s The Royal Botanic Gardens, Kew te Udrugom Lijepa naša.

Projekt je usredotočen na biološku raznolikost s posebnim naglaskom na biljkama i njima pridruženim vrstama.
G
lavni cilj projekta je obrazovati djecu o biološkoj raznolikosti, njenoj važnosti, te ih poticati na pozitivno djelovanje u svom neposrednom okruženju.
Budući da je namijenjen djeci u dobi od 5 do 11 godina, u njemu će sudjelovati starije odgojne skupine našeg vrtića.

Ovaj projekt nastoji inspirirati djecu životom i djelom velikog Charlesa Darwina, koji predstavlja oličenje entuzijastičnog i predanog znanstvenika.
Darwin je bio očaran biljnim svijetom, sakupljao uzorke, vršio detaljna opažanja te razvijao teorije o funkcioniranju prirodnog svijeta.
Veliki lov na biljke potiče djecu na istraživanje autohtonog bilja u okviru našeg vrtića.
Kroz brojne istraživačko - spoznajne aktivnosti djeca će steći brojna znanja o biljkama koje nas okružuju te kako ih zaštititi i time pozitivno djelovati na biolišku raznolikost svog neposrednog okruženja.

Projekt će se provoditi u slijedećih 5 koraka: